כל השיטות לנקות את הפרקט - מכונות שטיפה Karcher Israel
16687
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16687,single-format-standard,woocommerce-no-js,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_script,accessibility-underline-setup,accessibility-location-right,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

כל השיטות לנקות את הפרקט

כל השיטות לנקות את הפרקט

כאשר אנחנו מדברים על ניקוי פרקט, עלינו להבדיל בין ניקוי פרקט למינציה לבין ניקוי פרקט עץ: בעוד פרקט למינציה הוא עמיד יחסית, פרקט מעץ דו שכבתי או רב שכבתי פגיע יותר ולכן הניקוי שלו צריך להתבצע במשנה זהירות.

באופן כללי רכישת פרקט משנה ומפשטת את הרגלי הניקוי בבית, הן מבחינת כמות והן מבחינת אופן הניקוי. רצפת פרקט משחררת את התלות בשטיפות וטאטוא תדירים, שכן הפרקט נוטה פחות לאגור לכלוך ואבק. בשל המראה שלו, גם כאשר מצטברים עליו אבק או פירורים הם פחות בולטים לעין מאשר על רצפת קרמיקה.

ניקוי יבש של הפרקט

ניקוי יבש של הפרקט צריך להתבצע באמצעות מטאטא רך ולא זיפי בכיוון בו הונחו הלוחות. ניתן גם להשתמש כמובן בשואב אבק בייתי שיש לו מצב של ניקוי משטחים קשים או אפילו במטאטא מכני שהוא למעשה שילוב בין שואב אבק למטאטא. אם אין מצב כזה, יש לשאוב באמצעות צינור היניקה הרגיל ולא להשתמש במברשת שהרוטציה שלה עשויה לפגוע בפרקט ולשרוט אותו.

ניתן גם לעבור על הפרקט עם סמרטוט ספוג היטב של מים חמימים מדי מספר חודשים או שבועות לאחר שמנקים אותו היטב על יבש, אך בשום פנים ואופן לא להציף אותו במים שעלולים לחדור פנימה ולגרום לו נזק.

אם משתמשים בתמיסה קנויה או ביתית לניקוי פרקט, יש לייבש את הנוזל היטב באמצעות מטלית מיקרו-פייבר רכה.

אפשרות נוספת היא להשתמש במכשיר שטיפה קלה חשמלי כמו למשל פלור קלינר

ניקוי עמוק של פרקט

ניקוי עמוק של פרקט יכול להתבצע בכמה דרכים : דרך אחת שמתאימה לפרקט למינציה היא להשתמש בחומרי ניקוי שיש בכל בית לסוגים שונים של כתמים, לדוגמה :

  • כתמי דם ניתן לנקות עם נוזל לניקוי חלונות
  • מסטיק וחומרים דביקים ניתן להסיר עם סכין פלסטיק
  • כתמים מסוימים כמו כתמי יין ומשחת נעליים ניתן להסיר עם אצטון וכתמים מנעליים עם מחק
  • כתמי שומן ניתן לנקות עם קרח

במידה ומדובר בפרקט עץ שצריך לטפל בו בעדינות, ישנם חומרים מיוחדים לניקוי עמוק על פי סוג הפרקט והגימור שלו. כל מתקין פרקטים ממליץ על חומרים מחברות שהוא עובד עמן, אבל יותר חשוב לבחור חומר שמתאים בדיוק לסוג הפרקט שלכם.

גם במקרים האלו חשוב מאוד לייבש את הפרקט ולספוג את כל הנוזלים. במקרה ומדובר בפרקט עץ, ישנה אפשרות לשייף אותו עם מכונת שיוף מקצועית על מנת להסיר את השכבה החיצונית ולהקנות לו מראה חדש.

 

 

 שינוי גודל פונט
ניגודיות