חמישה טיפים לטיפוח ולניקיון הגינה

סופסוף הקמתם את גינת החלומות שלכם. סופסוף יש לכם ירוק בעיניים. גינון מוקפד יבטיח שהירוק הזה יישאר ולא יוחלף בצהוב, עכשיו כשהקיץ כבר כאן. אז שתלתם, עדרתם, השקתם, העפתם עשבים שוטים. יש לכם דשא, יש פרחים, יש עצים, אפילו דחליל חדש רזה וארוך עומד על המשמר במרכז הגינה. אז מה עכשיו? אז זהו, שלא תחשבו שמעכשיו זה רק ‘רגל על רגל’. גינה פרטית בבית זה לא אומר שאתם מעכשיו רק מתכרבלים לכם בערסל עם ההורוסקופ של יום שישי. או רק עם ההכנות ל’מנגל’. גינון הוא לא מהלך של פעם בחצי שנה. אתם חייבים לקחת בחשבון שיחסים עם גינה פרטית מצריכים תשומת לב ואהבה לטווח ארוך. הרי בטוח שאתם רוצים גינה ולא ג’ונגל. אז הנה חמישה טיפים לטיפוח ולניקיון הגינה שאתם חייבים להכיר (וליישם!) קחו אותם ותתחילו לעבוד. כי כמו שאומרים: “גנן גידל דגן בגן”…שום דבר לא גודל בלי השקעה.

בקרה על תקינות מערכת ההשקיה

הקפידו לוודא שהצינורות והטפטפות תקינים, ושמים מגיעים לכל צמח. הקפידו על השקיה קבועה ,לפחות שלוש פעמים בשבוע, רצוי בשעות הבוקר המוקדמות או בערב, לא כשהשמש טופחת. כמובן שכל צמח וכל עץ יקבלו מים בהתאם לאופיים הקונקרטי.

דישון קבוע

חשוב לפזר ‘זבל’-חומר דישון לכל צמח ולכל עץ בהתאם. יש מגוון סוגי דשנים עשיר, וצריך לבחור את המתאים ביותר לגינה הקונקרטית שלכם ולצמחייה שבה. יש, למשל, דשן אורגני ויש דשן נוזלי, יש דשן מועשר בפרחים ואחרים. רצוי להתייעץ ספציפית עם המומחה במשתלה או במקום שבו תקנו את הדשן.

ניקוי-ניכוש עשבים ‘סורחים’

כל המיותרים האלה, אלו שצומחים לכם סתם פתאום ומשתלטים על השטח. להעיף! מומלץ גם להקפיד על ניקוי השבילים בגינה, יש לשם כך ציוד מקצועי שיקל עליכם, תוכלו, למשל, להיעזר בשואב-אבק מקצועי לגינות-נוי. יש שואב אבק רטוב ויש שואב אבק יבש. הם יעיפו לכם בצ’יק את כל האבק והלכלוך שהצטברו על השבילים.

שטיפה יסודית

שטיפה יסודית שבאמצעותה תבצעו ניקוי של כל שבילי המעבר שאין עליהם צמחיה. תוכלו לעשות את זה עם מכשיר מעולה שנקרא גרניק. מדובר במכונת שטיפה ביתית, שטיפה שמבוצעת בלחץ, ושהעבודה איתה ממש קלה. לא תרגישו מאמץ עם הגרניק ואפילו תיהנו מהעבודה איתה. היא גם נראית ‘סקסית’, מזכירה קצת את ה’דייסון’ בעיצוב שלה. יש גם מכונת ניקוי שנקראת קיטורית, וגם היא מעולה לניקוי ולשטיפה, אפילו במקומות שהגישה אליהם לא נוחה. יש לה סט צינורות ומברשות ש’שולחים ידיים’ לכל מקום ופשוט מנקים ביעילות כל שטח, באמצעות לחץ-מים.

ריסוס הגינה מפני מזיקים

חשוב מאוד להזמין בעל מקצוע שמומחה בריסוס גינות/צמחייה, הוא יידע להביא את חומרי הריסוס הנכונים, שלא יפגעו בצמחייה אלא יגנו עליה מפני מזיקים ונזקים, ולאורך זמן.

לסיכום, טיפוח הגינה הפרטית יכול להיות כיף אמיתי, צריך להבין שזה מחייב התמדה והשקעה, ממש כמו שמטפחים בעל-חיים, לעשות את זה מכל הלב, ולהיעזר באופציות שהשוק היום מציע בתחום, להיעזר בציוד מקצועי ממוקד שהופך את הגינון לקל יותר ולהרבה יותר כיפי. חזרו אלינו עם הכלנית הראשונה!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

כל הזכויות שמורות לדן שלדן יבואן קרשר בישראל

שינוי גודל פונט
ניגודיות

חודש של הנחות
על כל האביזרים ותכשירי הניקיון

בקוד קופון NOVSALE

אז אולי אנחנו לא מחלקים כאן עוגיות, וגם אם היו נשארים פירורים - יש לנו איך לנקות אותם :)

אבל, אנחנו כן משתמשים בנתוני הגלישה שלך (ה -Cookies) בכדי לשפר את החוויה שלכם למקסימום באתר שלנו. תנו קליק ותרגישו בבית.
אנחנו כאן לכל שאלה.

Open chat